כך ניצל בעל החנות מבני ברק מתשלום אסטרונומי

נ', בעל חנות מוכרת ברחוב ר' עקיבא בבני ברק, נקלע לחובות עצומים בתקופת הקורונה וראה איך כל פרי עמלו קורס לנגד עיניו  • משרד עורכי הדין ארבל עזריה נחלץ לעזרתו ובאמצעות ההליך החדש להפטר חובות הוציאו אותו לדרך חדשה, תוך ניכוי החובות מהנושים הרבים 

שיווק ופרסום | תוכן שיווקי 19.6.2022 | 18:04

צומת ר' עקיבא. אילוסטרציה. למצולמים אין קשר לכתבה | צילום: Flash90

מגיפת הקורונה אשר פקדה את העולם לפני כשנתיים, עצרה את פעילות המשק באופן קיצוני וגרמה לקריסה כלכלית של לא מעט עסקים ואנשים פרטיים. המגיפה לא פסחה גם על הציבור החרדי ורבים ממנו נאלצו להתמודד עם מציאות חדשה אשר נחתה עליהם במפתיע.

אחד מהם הוא נ', בעל חנות מוכרת בתחום הקמעונאות בבני ברק. כשראה שמחזור ההכנסות החודשי מצטמצם עד נעלם, פנה ללוות מאנשים ומגופי הלוואות שונים מתוך תקווה כי בהמשך יחזור למסלול שגרתי בעסק. אולם הסגרים הממושכים לא הותירו לו ברירה והוא נאלץ לסגור את החנות, לה ותק של עשרות שנים, כשהוא מותיר נושים רבים ללא מענה. סכום ההלוואות השונות אשר צברו ריביות במהלך התקופה, טפח עד ל-840,000 ש"ח!

מתוסכל ומבוהל פנה לעצת מומחים בתחום והם הפנו אותו למשרד עורכי דין ארבל עזריה שמתמקצעים בסוגיית הפטר חובות ולאור ההליך החדש שנכנס לחוק, מצילים רבים מפני צניחה לתהום כלכלי מאיים, שבמקרים רבים אף משליך על חיי המשפחה והחיים האישיים.

"לפני חודשים ספורים החלה רפורמה חדשה בבתי המשפט בכל הנוגע לטיפול בחדלות פירעון ופשיטות רגל", מסבירים לנו מטעם משרד עורכי הדין. "אחד מהשינויים הבולטים ברפורמה החדשה הוא שגם רשמי הוצאה לפועל יכולים להעניק "הפטר חובות" - פעולה שהייתה נתונה בעבר אך ורק לסמכות שופטי בית המשפט המחוזי ודרשה הליך משפטי יקר וארוך וכעת ניתן לקבל את ההפטר בקלות רבה יותר".

כיצד פעלתם במקרה של נ'?

"לאחר שלמדנו את המצב הפיננסי של החייב לעומק וזיהינו את הכשלים והיכולות הכלכלית שלו, ערכנו בדיקה מעמיקה של המצב המשפטי עד לפרטים הקטנים וכך סיפקנו ללקוח תוכנית פירעון במסגרת החוק החדש. ניהלנו משא ומתן למחיקת החוב והצלחנו להביא ללקוח הפטר חובות מלא וסילוק כל החובות בתשלום של 220,000 ₪ ב-80 תשלומים!".

מרשים ביותר. תוכלו לספר בכמה מילים, במה שונה החוק החדש מקודמו?

"על פי החוק המעודכן חדלות פרעון מוגדרת כ"מצב כלכלי שבו חייב אינו יכול לשלם את חובותיו במועדם, בין אם מועד פירעונם הגיע ובין אם לאו, או שהתחייבויות החייב, לרבות התחייבויות עתידיות ומותנות שלו, עולות על שווי נכסיו".

"על פי עקרונות אלו אנו דואגים הן עבור לקוחות פרטיים והן עבור הלקוחות העסקיים לפתיחת חשבון בנק עם כרטיס חיוב, לביטוח ההגבלות ולחזרה לחיים כלכליים תקינים, כפי שעשינו גם במקרה הזה".

נקלעתם לחובות? השאירו פרטים וצאו לדרך חדשה>>>
או חייגו: 072-395-2431

בחדרי חרדים

רוצים להצטרף לקבוצות הווטסאפ של כל רגע?

לבקשת הצטרפות למוגנים וכשרים

להצטרפות ישירה לקבוצות

שתף כתבה זו