סקרים חדשים: גנץ ממשיך להוביל, רוב הציבור בעד הקדמת הבחירות

סקרים חדשים שפורסמו הערב מפלגת המחנה הממלכתי ממשיכה להוביל בבטחה על הליכוד. על פי סקר חדשות 13, 47% טענו כי נתניהו צריך להתפטר כעת. כל המספרים

אביחי חבר | פוליטי 11.2.2024 | 22:18

בני גנץ | צילום: באדיבות המצלם

ארבעה חודשים לפרוץ מלחמת "חרבות ברזל", והערב (ראשון) פורסמו סקרים חדשים אשר מנסים לחזות את תוצאות הבחירות.

על פי סקר חדשות 12, לו הבחירות היו נערכות היום, המחנה הממלכתי בראשות בני גנץ הייתה שומרת על כוחה וזוכה ל-37 מנדטים, והליכוד בראשות בנימין נתניהו הייתה שומרת גם היא על כוחה, אך עם 18 מנדטים.

יש עתיד בראשות ראש האופוזיציה יאיר לפיד הייתה מתחזקת ועולה מ-14 מנדטים ל-15. ש"ס בראשות אריה דרעי מתחזקת בהשוואה לסקר הקודם - ועולה ל-11 מנדטים, וכך מתחזקות גם ישראל ביתנו בראשות אביגדור ליברמן ועוצמה יהודית של איתמר בן גביר, שעולות מ-8 ל-9 מנדטים כל אחת.

בדומה לסקר הקודם, יהדות התורה בראשות יצחק גולדקנופף נשארת יציבה עם 7 מנדטים, חד"ש-תע"ל ורע"ם עם 5 מנדטים כל אחת, ומרצ שומרת על כוחה עם 4 מנדטים, בניגוד לסקר הקודם, הציונות הדתית בראשות בצלאל סמוטריץ' נשארת מתחת לאחוז החסימה, וכך גם נשארות מחוץ לכנסת העבודה ובל"ד. מפת הגושים היא 75 מנדטים לאופוזיציה (שכוללת את המחנה הממלכתי), ו-45 לקואליציה (ללא המחנה הממלכתי).

משתתפי הסקר נשאלנו "מי לדעתך הכי מתאים לתפקיד ראש הממשלה". בהשוואה בין נתניהו לגנץ, על פי הסקר, גנץ מוביל עם 43% על נתניהו שזוכה ל-27%. 22% השיבו שאף אחד מהם לא מתאים, ו-8% השיבו "לא יודעים". בשאלת ההתאמה של לפיד מול נתניהו, יו"ר הליכוד מוביל ב-6% (31% מול 25%). בתשובה על שאלה זו, 39% סברו שאף אחד מהם לא מתאים לתפקיד.

עוד נשאלו האם צריך להקדים את הבחירות לכנסת. מתוך כלל המדגם, 51% השיבו שצריך להקדים את הבחירות, 39% השיבו שלא צריך ו-10% השיבו "לא יודע". מתוך מצביעי גוש נתניהו, רק 20% השיבו שצריך, לעומת 68% השיבו שלא צריך. מבין מצביעי גוש מתנגדי נתניהו, רוב עצום (81%) להקדמת הבחירות לכנסת, לעומת 13% שהשיבו שאין צורך.

סקר חדשות 13 והפרופסור קמיל פוקס

על פי סקר חדשות 13, המחנה הממלכתי בראשות בני גנץ הייתה המפלגה הגדולה בישראל, עם 37 מנדטים. מפלגת השלטון הנוכחית, הליכוד בראשות בנימין נתניהו, הייתה מקבלת 18 מנדטים בלבד.

לפי הסקר, יש עתיד בראשות יאיר לפיד הייתה יורדת ביחס לסקר הקודם, ל-13 מנדטים. ישראל ביתנו הייתה מקבלת 10 מנדטים, ש"ס 9 מנדטים, עוצמה יהודית 8 מנדטים, הציונות הדתית עם 6, מרצ, רע"מ וחד"ש עם 4 מנדטים לכל אחת, והעבודה ובל"ד לא עוברות את אחוז החסימה.

כמו כן, במידה ומפלגת תקווה חדשה של גדעון סער הייתה רצה בנפרד מהמחנה הממלכתי, ושאר המפלגות ללא שינוי, היא הייתה מקבלת 5 מנדטים, והמחנה הממלכתי הייתה יורדת ל-32.

לשאלה האם השר בני גנץ ומפלגתו צריכים להישאר או לפרוש מהממשלה - 44% מהמשיבים ענו כי הם צריכים להישאר בממשלה, אל מול 34% שטענו כי עליהם לפרוש. מקרב מצביעי המפלגה, כ-57% מעוניינים בהישארות.

לשאלה האם נתניהו צריך להתפטר או להמשיך בכהונתו עד הבחירות הבאות, תשובת המשיבים הייתה חלוקה - כש-47% טענו כי נתניהו צריך להתפטר כעת, ו-44% מהם השיבו כי הוא צריך להמשיך בתפקידו עד הבחירות.

בנוסף, 30% מהמשיבים טענו כי האפשרות המועדפת היא קיום בחירות באופן מיידי, 30% נוספים תומכים במהמשך הכהונה הנוכחית, ו-29% טענו כי יש להקים ממשלה חדשה - בכנסת הנוכחית.

בחדרי חרדים

רוצים להצטרף לקבוצות הווטסאפ של כל רגע?

לבקשת הצטרפות למוגנים וכשרים

להצטרפות ישירה לקבוצות

מצאת טעות בכתבה? תוכן שאינו ראוי לאתר? דווח לנו

שיתוף כתבה זו

 צבע אדום