לא מוותרים על הסלט הישראלי: המהלך שימנע מחסור בעגבניות

משרד החקלאות יתמרץ חקלאים מגדלי עגבניות, שישווקו את תוצרתם במהלך החודשים ספטמבר-דצמבר 2024 | סך התמיכה יעמוד על עד 12 מיליון ש"ח | המטרה: להגדיל את היקף שיווק העגבניות מייצור מקומי בעונת הסתיו ולקראת חגי תשרי

קובי ברקת | כלכלי 9.6.2024 | 18:09

עגבניות, אילוסטרציה | צילום: משרד החקלאות

לנוכח חוסר הוודאות בקרב מגדלים והעלויות הכרוכות בגידול העגבניות בחודשי הקיץ, משרד החקלאות ערך שיתוף ציבור ושיח עם המגדלים במטרה להגדיל את היקף התוצרת לקראת החגים.

במשרד החליטו כי לנוכח המלחמה המתמשכת במדינת ישראל וכדי להבטיח את ביטחון המזון ולשמור על רצף אספקה של עגבניות טריות לתושבי המדינה, יתמוך המשרד בחקלאים מגדלי עגבניות, על שיווק תוצרתם בסתיו הקרוב, ספטמבר-דצמבר 2024. מטרת התמיכה היא הגדלת מצאי הייצור המקומי של עגבניות בסתיו השנה ובחגי תשרי. 

ירקות אילוסטרציה | צילום: Markus Spiske on Unsplash

מדי שנה, בתקופת הסתיו, וללא קשר למלחמה, ענף העגבניות מספק כמחצית מהביקוש מייצור מקומי וכמחצית מיבוא, בשל החלפת עונות ופגעי חום הקיץ. תמיכה זו תגדיל את הוודאות לחקלאים ותייצר להם קרקע בטוחה לפעולה, שתעודד אותם לשתול בהיקפים יותר גדולים לעומת כל שנה בעונה זו. 

התמיכה תינתן לחקלאים פעילים בתחום הירקות, אשר ירחיבו את ייצור העגבניות (רגילות, לא שרי) ויגדילו את הכמות המשווקת בפועל. מטרת התמיכה היא להגדיל את היקף הייצור המקומי של העגבניות במדינת ישראל, לטובת שמירה על ביטחון מזון וחיזוק החקלאות המקומית. סכום התמיכה יחושב לפי הגדלת היקף הייצור בטונות, כאשר סך התמיכה יעמוד על עד 12 מיליון ש"ח.

 

בחדרי חרדים

רוצים להצטרף לקבוצות הווטסאפ של כל רגע?

לבקשת הצטרפות למוגנים וכשרים

להצטרפות ישירה לקבוצות

מצאת טעות בכתבה? תוכן שאינו ראוי לאתר? דווח לנו

שיתוף כתבה זו

 צבע אדום