החברה הישראלית הידועה הודיעה על פיטורין של מאות עובדים

החברה הודיעה הערב לעובדים על פיטורים, שלפי ההערכות יעמדו באופן רוחבי על בין 20-25 עובדים, או 10% מכלל כח העבודה שלה, שמונה כ-225 עובדים

קובי ברקת | כלכלי 16.6.2024 | 22:43

עובדים | צילום: pixabay

חברת הנסיעות הישראלית מוביט (Moovit) הודיעה הערב (ראשון) לעובדיו על פיטורים, שלפי ההערכות יעמדו באופן רוחבי על בין 20-25 עובדים, או 10% מכלל כח העבודה שלה, שמונה כ-225 עובדים. ככל שנודע זה גל הפיטורים הראשון בחברה שנמכרה לאינטל בתמורה למיליארד דולר ב-2020, והייתה אחד האקזיטים הגדולים של אפליקציות ישראליות אי פעם.

ע"פ הדיווח ב"גלובס", המהלך נעשה, ככל הנראה, עם כניסתו של המנכ"ל החדש, ניר בצלאל, שמונה לתפקיד בחודש מרץ האחרון לאחר שמייסד החברה והמנכ"ל ב- 13 שנה שקדמו לכך, עבר לתפקיד הנשיא.

האפליקצייה הפופולרית נוסדה לפני 13 שנה כאפליקציה שנועדה לסייע לנוסעים בתחבורה הציבורית לתכנן את הדרך שלהם על פני מספר כלי תחבורה כמו רכבות, אוטובוסים וקורקינטים ולתזמן את המעבר ביניהם. לפי הודעותיה מחודש מרץ האחרון היא משרתת מעל למיליארד נוסעים ביום במעל 100 מדינות. עם פרישתו מתפקיד המנכ"ל בחודש מרץ האחרון אמר ארז כי בשנה האחרונה "הכנסות החברה הגיעו לשיא ומספר המשתמשים בעולם זינק".

עם מינויו של המנכ"ל החדש אמר כי "2023 היתה השנה הטובה ביותר מבחינת ההכנסות והמשתמשים הפעילים. שמנו דגש על הכנסות מהצד הצרכני בכמה אפיקים ואנחנו בדרך לרווחיות כבר השנה". ככל הנראה, הפיטורים יסייעו להגיע ליעד הזה. מוביט מייצרת כיום הכנסות ממודעות פרסום על גבי האפליקציה החינמית, מקור הכנסות שהחל בחברה לפני שנתיים וחצי.

 

בחדרי חרדים

רוצים להצטרף לקבוצות הווטסאפ של כל רגע?

לבקשת הצטרפות למוגנים וכשרים

להצטרפות ישירה לקבוצות

מצאת טעות בכתבה? תוכן שאינו ראוי לאתר? דווח לנו

שיתוף כתבה זו

 צבע אדום