שר האוצר: אלו שלושת האתגרים לקראת תיקון תקציב 2024

שר האוצר מנה בפתח דיוני התקציב בוועדת הכספים את שלושת האתגרים לקראת תיקון תקציב 2024. "איחרנו בהגשת התקציב לכנסת ואני לא מקל ראש, חשבתי שהיה נכון לעשות תיקון חקיקה אבל היועמ"שית חשבה אחרת", אמר

אביחי חבר | פוליטי 12.2.2024 | 13:24

השר בצלאל סמוטריץ' | צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

שר האוצר בצלאל סמוטריץ' השתתף הבוקר (שני) בפתיחת הדיונים על התקציב בוועדת הכספים ומנה שלושה אתגרים לקראת תיקון תקציב 2024.

סמוטריץ' אמר: "האתגר הראשון הוא לתמוך את כל הצעדים הביטחוניים והאזרחיים של המלחמה. באתגר הזה הנהגתי מדיניות מרחיבה. הוספנו עשרות מיליארדי שקלים לצבא למענים לצרכים הביטחוניים כולל כדי לנצח.

בנוסף, פתחנו את התקציב בתשעה מיליארד שקלים שהלכו לתכנית המילואים. לראשונה, תכנית מקיפה ומעמיקה שהוכנה בשיח מלא עם המילואימניקים וארגון נשות המילואימניקים. יש שם מענקים מוגדלים, הגדלת שכר, חופשות משפחתיות, ייעוץ זוגי ומשפחתי ועוד המון צעדים שמציבים את המילואימניקים בראש סדרי העדיפויות".

עוד אמר: "יש הרבה תקציבים לשיקום של חבל התקומה וזה לגמרי חלק מהניצחון שלנו. יש בנוסף מענה מלא לצרכים האזרחיים, לחינוך, לרווחה ולבריאות".

"האתגר השני הוא לעשות את כל מה שאמרתי עכשיו באחריות פיסקאלית וביצענו צעדי התכנסות גם בתוך התקציב הנוכחי של 2024. זה משקף ומסמל לשווקים אחריות והבנה שיש צרכים ואנחנו עושים אותם אבל אנחנו מוצאים את האיזונים הנכונים ומבצעים אותם".

יש מלחמה צריך לשלם אותה. לא פגענו בשכבות אוכלוסייה מסוימות אלא השתדלנו לעשות את זה רחב. זה לקח יותר זמן ולצערי איחרנו בהגשת התקציב לכנסת ואני לא מקל ראש, חשבתי שהיה נכון לעשות תיקון חקיקה אבל היועמ"שית חשבה אחרת".

לסיום אמר, "התקציב היה טוב כשהעברנו אותו בסוף מאי ועכשיו אנחנו עושים תיקון שנותן רוח גבית למלחמה על כל צרכיה, כולל צעדים אזרחיים במדיניות מרחיבה. נשתדל לשמור על האחריות הלאומית שלנו וכמה שרק אפשר להימנע מדריכה על מוקשים. אנחנו נלחמים יחד מול הנאצים של דעאש חמאס בעזה והאתגר הכלכלי הוא האתגר השני בחשיבות אחרי הביטחון. אני מבקש ומתחנן שנעשה את המלחמה הזו יחד".

בחדרי חרדים

רוצים להצטרף לקבוצות הווטסאפ של כל רגע?

לבקשת הצטרפות למוגנים וכשרים

להצטרפות ישירה לקבוצות

מצאת טעות בכתבה? תוכן שאינו ראוי לאתר? דווח לנו

שיתוף כתבה זו

 צבע אדום